
De geschiedenis van scones
Een scone is een klein snel broodje welke ook iets richting cake gaat. Scones zie je in verschillende soorten en maten. Van de ronde tot driehoeken. Je ziet ze allen in veelvoud voorbij komen. Ze zeggen wel dat de ronde vaak bij de bakkers verkrijgbaar zijn en de driehoeken de homemade varianten zijn. Dit is wat mij betreft niet helemaal het geval. Iig hier niet. Eigenlijk kende ik eerder alleen de ronde variant als scone.
Bij het ontbijt of de lunch worden scones vaak gegeten. Al hebben ze de meeste bekendheid gekregen door bij de thee geserveerd te worden, tijdens bijvoorbeeld een high tea of de bekende Engelse aftenoon tea.
Waar ligt de oorsprong van scones in tijd?
Het woord scone is voor het eerst opgedoken in een Schots gedicht uit 1512. Scones zijn dan ook van Schotse oorsprong.
De originele scone zag er iets wat anders uit. Deze scone zag er uit als een rond plat brood ter grootte van een klein boord. Deze werden gebakken boven de haard of op open vuur. Deze plat brood scones, om ze zo maar even te noemen, zijn nog altijd verkrijgbaar. Al zal je de scones misschien eerder onder de naam “bannock” terugvinden. Maar er zijn nog altijd genoeg plekken in Schotland te vinden waar de bannock gewoon onder de naam scone word verkocht.
De bannock veranderde in de scone die we nu kennen toen het bakpoeder algemeen beschikbaar werd. Hierdoor werden de scones luchtiger en kleiner gebakken.
Wanneer werd de scone populair?
De scones werden mede door Anna, the Duchess of Bedford (1788 – 1861) populair. Zij bestelde thee met zoete broodjes. Scones werden geserveerd. Zij was hier zo enthousiast over dat ze het iedere dag precies om 4:00 p.m. weer bestelde. Een traditie werd geboren, de Engelse traditie Afternoon Tea Time. En de scones worden daarbij traditie getrouw nog altijd geserveerd.
De naam scone.
Wanneer het woord scone voor het eerst verscheen hebben we inmiddels beschreven, maar het woord scone kent verschillende verhalen over waar de naam scone vandaan komt. Het bekendste verhaal heeft zelfs een Nederlands tintje. Zo zou het woord scone van het Nederlandse woord “schoonbrot” oftewel mooi brood zijn afgeleid. Een ander verhaal is dat het woord scone komt van de Stone of Destiny. Hier werden Schotse koningen gekroond. Ook hier zie je zoals bij veel oorsprong van woorden dat er verschillende verhalen zijn en ik denk dat dit altijd wel zal blijven.
Meer dan 500 jaar scones.
De scone bestaat al meer dan 500 jaar en wint nog altijd aan populariteit. Er zijn in al die jaren tal van variaties ontstaan. Van zoet tot hartig. Zo is een bekende Australische variant bijvoorbeeld de pompoenscone.
Over de hele wereld is de scone wel bekend. Het Verenigd Koninkrijk en Ierland steken er door de Afternoon Tea misschien wel met kop en schouders boven uit. Maar dat dit kleine snelle broodje een wereld hit is, is algemeen bekend.
Een scone word traditioneel met clotted cream (= een hele dikke room) en jam gegeten. Wil je zelf graag aan de bak met scones dan is dit scones recept het recept dat je zoekt.
Met smakelijke groet, Bakkenderwijs
Geef een reactie